Did you know the cost of tea in a bottle of ice tea amounts to a few pennies -- even while the bottle can run above $2 retail? The biggest cost of the product is the bottle itself. Which is why you can do better by making ice tea yourself for 6 cents a glass.
Read MoreChewsWise Blog
ChewsWise Blog